Americká hypotéka nejen na koupi družstevního bytu

Americká hypotéka nejen na koupi družstevního bytu

Pokud máte zájem o koupi družstevního bytu, který nebude možné v blízké budoucnosti převést do osobního vlastnictví, pak Vám může pomoci tzv. americká hypotéka.

Americkou hypotéku poskytují jak bankovní, tak nebankovní instituce. Jejich nabídka se liší především ve výši úrokové sazby – čím dražší půjčka, tím jsou zpravidla podmínky na získání úvěru jednodušší. Jedinou podmínkou je sjednání zástavního práva k nemovitosti, kterou bude majitel nemovitosti za úvěr ručit. V případě koupě družstevního bytu musíte ručit jinou než kupovanou nemovitostí.

Americká hypotéka je vhodná také pro zájemce o pořízení vlastního bydlení, kteří mají např. záznam v registru, pro který jim banka běžnou hypotéku neschválí. Nebo jim zaměstnavatel dává jen část mzdy oficiálně a žadatel na běžný hypoteční úvěr nedosáhne, ačkoli jinak by podmínky úvěru splňoval. 

Výhodou americké hypotéky je, že nemusíte nikomu dokládat, k jakému účelu půjčené peníze použijete. Někdy se tak dá řešit konsolidace stávajících závazků. V takovém případě, můžete např. předejít exekucím, uspořit na poplatcích, snížit výši splátek, případně prodloužit splatnost svých závazků.

Splátky americké hypotéky se dají obvykle rozložit až na 30 let. Výhodou je, že časem můžete úvěr předčasně splatit a přejít na levnější běžnou hypotéku. 

Nevýhodou tohoto druhu úvěru je (pokud ji nepoužijete na koupi bydlení), že nemáte možnost čerpat daňové odpočty a nemáte nárok na případnou státní úrokovou dotaci.

Pokud máte zájem o tento druh úvěru, rádi Vám zprostředkujeme kontakt na zkušeného hypotečního makléře. Naši specialisté Vám najdou na trhu nejvýhodnější hypotéku právě Vám „na míru“, s ohledem na Vaše specifické potřeby a možnosti.

Nadále jsme tu pro naše stávající i nové klienty. Stojíme Vám po boku v každé době.Kontaktní formulář