Hypoteční trh po 3. únoru 2022

Hypoteční trh po 3. únoru 2022

Předpoklad ohledně navýšení základní úrokové sazby se vyplnil, bankovní rada České národní banky na svém zasedání dne 3. února rozhodla o zvýšení sazby na 4,5 procenta, což znamená nejvyšší hodnotu za posledních dvacet let.

Podle všeho by k dalšímu takto výraznému navýšení už dojít nemělo. Cílem rozhodnutí ČNB je snížit rostoucí inflaci, výsledky tohoto kroku by měly být patrné až v příštím roce. 

Pro trh s hypotečními úvěry to znamená další výrazné zdražení. Společně s přísnějšími opatřeními při posuzování žádostí o půjčky, která budou platit nejpozději od dubna, lze očekávat ochlazení zájmu o hypotéky.

Zvýšení základní úrokové sazby se bohužel nepříjemně dotkne také majitelů nemovitostí, kterým letos končí fixace levné hypotéky z minulého období a kteří si nyní budou muset svůj úvěr refinancovat s úrokovou sazbou více než dvojnásobnou.

Rádi byste se poradili ohledně hypotéky, koupě nebo prodeje nemovitosti? Svěřte nám své starosti a my se Vám rádi o vše postaráme. Při koupi Vám doporučíme zkušeného hypotečního makléře pracujícího napříč bankovním trhem, zajistíme pro Vás odbornou inspekci nemovitosti, naši zkušení právníci prověří právní stav kupované nemovitosti a my Vás rádi zastoupíme při jednáních s prodávajícími. Při prodeji Vaší nemovitosti zajistíme kompletní služby, konkrétní postup s Vámi rádi detailně probereme. 

Nadále jsme tu pro naše stávající i nové klienty. Stojíme Vám po boku v každé době – už třicet let.Kontaktní formulář