Hypotéky pro mladé ve státním programu "Vlastní bydlení"

Hypotéky pro mladé ve státním programu "Vlastní bydlení"

Uvažujete-li o koupi nebo rekonstrukci bydlení a jste ve věku do 40 let, můžete využít státní půjčku z fondu podpory investic.

Úroková sazba je v tuto chvíli 2,49 %, fixace je pětiletá. Splatnost úvěru je při čerpání na modernizaci bydlení 10 let a při pořízení bytu nebo rodinného domu třicet let od uzavření smlouvy o poskytnutí úvěru.

Limity pro pořízení bydlení byly na přelomu roku zvýšeny. Byt v tuto chvíli z půjčených peněz pořídíte za tři miliony korun a nerozhoduje, zda půjde o osobní nebo družstevní formu vlastnictví. Na koupi či výstavbu rodinného domu budete mít k dispozici tři a půl milionu korun. Ze státního fondu můžete rovněž své bydlení modernizovat, a to až do výše 750 tisíc korun.

Na nabídku dosáhnou manželé nebo registrovaní partneři, pokud alespoň jeden z nich je mladší čtyřiceti let. Žádost může podat rovněž osoba do čtyřiceti let věku, která pečuje o dítě mladší patnácti let.

Zajištění půjčky proběhne zástavním právem k nemovitosti, v případě úvěru do 750 tisíc korun ručením osoby do 55 let věku s průměrným měsíčním příjmem za poslední tři měsíce nad patnáct tisíc korun.

Program Vlastní bydlení má pro čerpání v tomto roce k dispozici aktuálně částku 476 miliónů korun (údaj z 21. ledna 2022). O tento úvěr je vzhledem k téměř dvojnásobným hypotečním sazbám v bankách velký zájem, proto doporučujeme v případě zájmu včasné jednání. 

Bližší informace na stránkách Státního fondu podpory investic www.sfpi.cz.

Rádi byste se poradili ohledně koupě nebo prodeje nemovitosti? Svěřte nám své starosti a my se Vám rádi o vše postaráme. Při koupi Vám doporučíme zkušeného hypotečního makléře pracujícího napříč bankovním trhem, zajistíme pro Vás odbornou inspekci nemovitosti, naši zkušení právníci prověří právní stav kupované nemovitosti a my Vás rádi zastoupíme při jednáních s prodávajícími. Při prodeji Vaší nemovitosti zajistíme kompletní služby, konkrétní postup s Vámi rádi detailně probereme. 

Nadále jsme tu pro naše stávající i nové klienty. Stojíme Vám po boku v každé době – už třicet let.Kontaktní formulář