Jak na hypotéku bez úspor?

Jak na hypotéku bez úspor?

Co dělat, když si chci koupit svoji vysněnou nemovitost, vím, že jsem bonitní, ale nemám naspořeno základních deset až dvacet procent z ceny nemovitosti (respektive bankovního odhadu ceny konkrétní nemovitosti)? Na první pohled se tato situace může jevit jako neřešitelná, ale tak tomu není. Zájemci o hypotéku bez našetřených peněz mají možnosti, o kterých možná netuší.

Nejjednodušším řešením je ručení jinou nemovitostí. Banka je schopná v takovém případě profinancovat plnou cenu kupované nemovitosti, protože součet hodnot obou zastavených nemovitostí (kupované i zajištěné) je vyšší než požadovaný úvěr. Bonusem tohoto řešení je, že žadatel o hypotéku dosáhne na nižší úrokovou sazbu.

Nevýhodou tohoto řešení je dlouhodobé zatížení vztahů s majiteli zastavené nemovitosti, protože jim hrozí, že mohou při nesplácení úvěru o svoji nemovitost přijít. 

Proto většina žadatelů o hypotéku nakonec raději volí druhou možnost, kterou je překlenovací úvěr ze stavebního spoření. Je třeba počítat s tím, že úroková sazba je v tomto případě vyšší, ale na druhou stranu máte rychlé řešení.

Jak si poradit ve Vašem konkrétním případě, v tom se nejlépe orientují hypoteční makléři, kteří se v tomto oboru pohybují léta a navíc napříč bankovním a hypotečním trhem. Můžeme Vám doporučit naše ověřené hypoteční makléře. Zastavte se u nás a svěřte nám své starosti, společně najdeme řešení.

Nadále jsme tu pro naše stávající i nové klienty. Stojíme Vám po boku v každé době.Kontaktní formulář