Jak na prodej bytu s nájemníkem

Jak na prodej bytu s nájemníkem

Hodláte prodat svůj byt, ve kterém bydlí nájemník? Nemusíte se této situace bát, protože nájemní smlouva nijak nebrání v prodeji bytu. Všechna práva a povinnosti sjednané v nájemní smlouvě přecházejí automaticky na nového vlastníka nemovitosti.

Tato situace se může zdát složitá, ale podívejme se na ni očima investora. Investice do nemovitosti je stále velmi oblíbený způsob, jak si pomocí hypotéky zajistit v budoucnosti pasivní příjem. Pravidelným příjmem z nájmu lze splácet svůj závazek vůči bance a v tomto případě je existence solidního nájemníka velmi vítaná. Dalšími zájemci o koupi bytu s nájemníkem jsou investoři, kteří tímto krokem zhodnotí své hotové peníze. I tady vidíme, že se prodej bytu s nájemníkem stává konkurenční výhodou. Oba typy investorů ke svému záměru potřebují dlouhodobě prověřeného nájemníka, který pravidelně platí nájem, šetrně se chová k zařízení bytu a respektuje domovní řád, a tím ho svojí nabídkou oslovíte.

Co se týká Vašeho nájemce, je nutné mu co nejdříve šetrně oznámit svůj záměr. Jednak tím projevíte respekt k jeho potřebám a pak je to také důležité pro jeho budoucí spolupráci při prohlídkách bytů se zájemci o koupi, které vždy do určité míry naruší jeho soukromí. Nezřídka se stane, že nájemce Váš záměr prodat byt přivítá a sám si ho koupí. To je ideální situace a je určitě dobré dát nájemníkovi čas na vyřízení hypotéky. 

Jak je patrné, realizace prodeje bytu s nájemníkem je srovnatelná s běžným prodejem bytu, jen je třeba větší trpělivosti. Pro podporu tohoto druhu prodeje doporučujeme vhodně zaměřit inzerci směrem blíž k investorům.

Rádi byste se poradili ohledně prodeje nebo koupě bytu s nájemníkem? Svěřte nám své starosti a my se Vám rádi o vše postaráme. Doporučíme Vám zkušeného hypotečního makléře pracujícího napříč bankovním trhem, zajistíme pro Vás odbornou inspekci nemovitosti, naši zkušení právníci prověří právní stav kupované nebo prodávané nemovitosti a my Vás rádi zastoupíme při jednáních s kupujícími nebo prodávajícími.

Nadále jsme tu pro naše stávající i nové klienty. Stojíme Vám po boku v každé době – už třicet let.Kontaktní formulář