Offsetová hypotéka – komu prospěje

Offsetová hypotéka – komu prospěje

Někteří lidé splácí hypotéku a vedle toho mají k dispozici vyšší finanční částku v řádu statisíců. Pokud se jim nevyplatí předčasné splacení hypotečního úvěru, mohou využít možnosti, které nabízí tzv. offsetová hypotéka.

Tento druh bankovní služby Vám umožní platit úroky z úvěru pouze z rozdílu mezi výší Vašeho hypotečního úvěru a zůstatkem na „offsetovém“ účtu, na kterém jsou složené Vaše peníze. Abyste mohli tento produkt využít, musíte mít k dispozici mnohem vyšší částky, než je např. běžná výplata, ze které navíc čerpáte peníze na provoz domácnosti. 

Podívejme se na offsetovou hypotéku v praxi. Hypotéku máte 3 mil. Kč a bokem máte dáno 500 000 Kč. Svoji finanční rezervu vložíte na „offsetový“ účet banky, u které splácíte hypotéku. Banka Vám v té chvíli začne počítat úroky pouze z částky 2,5 mil. Kč. Účet u banky není úročený. Na druhou stranu máte ke svým penězům přístup bez omezení.

Tento druh protislužby uvítají lidé, kteří mají našetřené peníze pro „každý případ“ nebo kteří očekávají příjem velké části peněz a přitom se jim nevyplatí předčasné splacení svého úvěru.

Tento produkt zatím na trhu nabízejí jen některé banky. Pokud máte zájem o další informace, rádi Vám zprostředkujeme kontakt na zkušeného hypotečního makléře. Naši specialisté Vám pomohou zjistit, zda je pro Vás tato služba vhodná a zároveň dostupná.

Nadále jsme tu pro naše stávající i nové klienty. Stojíme Vám po boku v každé době.Kontaktní formulář