Výhody předschválené hypotéky

Výhody předschválené hypotéky

Líbí se Vám konkrétní nemovitost a vážně uvažujete o její koupi na hypotéku? Pokud jste ještě ani nenavštívili banku, buďte opatrní při placení rezervačního poplatku. Ačkoli jste si jisti, že žádost o hypoteční úvěr proběhne v pořádku a že vše stihnete v termínu, nemusí se vše odvíjet podle Vašich představ a Vy snadno přijdete o velké peníze. Svým klientům doporučujeme projít kolečkem žádosti o úvěr dopředu a vybírat si nemovitost ke koupi až s předschváleným úvěrem.

Pojďme se podívat na jednotlivá úskalí, kterými musíte zdárně projít.

Výběr banky

Není banka jako banka. Každá z nich má své vlastní podmínky, ceny, specifické nabídky a trochu jiné termíny a procesy vedoucí k uvolnění peněz. Pokud nejste hypoteční makléř, který se v aktuální nabídce často akčních bankovních služeb dobře vyzná, doporučujeme oslovit nějakého odborníka. Ideálně makléře, který zná celý trh a nespolupracuje pouze s jednou či dvěma bankami. Jeho služby by pro Vás měly být zdarma, je placený bankou jako odměnou za zprostředkování hypotéky.

Podklady pro žádost

V zásadě potřebujete pouze potvrzení svých příjmů od zaměstnavatele. Měli byste mít pracovní poměr na dobu neurčitou, veškeré své příjmy přiznané a neměli byste být ve zkušební době nebo ve výpovědi, ale některé banky jsou schopné vstřícně reagovat, i když nemáte vše ideální. OSVČ předloží své poslední daňové přiznání. 

Registry 

Počítejte s tím, že banka si Vaši osobu zevrubně prolustruje v bankovních a nebankovních registrech. Pokud najde nějaký zápis, ještě není prohráno. Leckdy stačí požádat o výmaz dávno splaceného závazku, ale počítejte se zdržením. Také může překvapit nový zápis v podobě nezaplacené pokuty za parkování kdesi během dávné dovolené a podobné nepříjemnosti. Proto je dobré sami sebe čas od času prolustrovat, zvláště pokud bydlíte jinde než v místě trvalého bydliště.

Věk žadatele, počet vyživovaných dětí, partnerské poměry atd.

Pokud máte v úmyslu zatajit cokoli ze svého reálného života a přikrášlit si své možnosti, pak se proviňujete především sami na sobě. Pracovníci banky při zjišťování bonity žadatele o úvěr vychází z mnohaletých zkušeností a dokáží odhadnout jednak to, kdo na hypotéku aktuálně dosáhne, ale i to, zda ji bude schopen po dlouhá léta splácet.

Prošli jste? Pokud máte v ruce předschválenou hypotéku, můžete se směle pustit do hledání své vysněné nemovitosti. Tentokrát budete mít velmi dobrou pozici oproti zájemcům o koupi, kteří mohou majiteli prodávané nemovitosti nabídnout místo peněz jen svá zbožná přání.

---

Nejste si jisti s výběrem správné banky pro svoji hypotéku nebo s koupí své nemovitosti? Svěřte nám své starosti a my se Vám rádi o vše postaráme. 

Nadále jsme tu pro naše stávající i nové klienty. Stojíme Vám po boku v každé době.Kontaktní formulář